Forum Morąskie Forum Wolnej Wypowiedzi Strona Główna
FAQ Profil Szukaj Użytkownicy
Grupy

Prywatne Wiadomości

Rejestracja Zaloguj
Galerie
28.11 OsT-RocK UndergrounD FesT 2009 /Ostróda/
Zobacz poprzedni temat | Zobacz następny temat >

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Morąskie Forum Wolnej Wypowiedzi > Archiwum / Kultura, sport, imprezy / Muzyka, wydarzenia muzyczne

Autor Wiadomość
groh
Drogie piwoDołączył: 26 Mar 2006
Posty: 120
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

28.11 OsT-RocK UndergrounD FesT 2009 /Ostróda/    

OsT-RocK UndergrounD FesT 2009
Ostróda 28.11.2009
Klub Młyńskie Koło
start: 18.00
wstęp: 15 zł28 listopada 2009 w klubie Młyńskie Koło w Ostródzie odbędzie się 3 edycja OsT-RocK UndergrounD FesT. Organizatorzy Biuro Promocji Miasta oraz G.art.-gruuup zapowiadają solidną porcję muzyki rockowej na wysokim poziomie. Tego dnia-wieczora zobaczymy sześć zespołów konkursowych prezentujących różne style muzyczne począwszy od tradycyjnego rocka a skończywszy na mocnych metalowych riffach. Tegoroczni goście to prekursorzy sceny hardcore punk SCHIZMA’90 oraz punk’n’roll na wysokich obrotach formacja THE CUFFS. By przybliżyć charakter imprezy kilka słów o muzyce tego wieczoru.

SCHIZMA’90

- Przez ostatnie 18 lat Schizma stała się prawdziwą instytucją polskiej sceny niezależnej. W swych kolejnych wcieleniach i na kolejnych płytach, mimo personalnych roszad, konsekwentnie wyznaczała nowe kierunki na scenie hardcore, stając się zarazem jej żywą wizytówką. 5 grudnia 2008 roku, dokładnie w 18 lat po swoim pierwszym koncercie, pierwotny skład Schizmy znany z jej trzech najwcześniejszych wydawnictw („Live In Toruń” 91, „Ostatnia odsłona” 92 i „Energia” 93) spotkał się na scenie po raz pierwszy od kilkunastu lat, pod szyldem SCHIZMA 90. Okazjonalny koncert przywrócił do życia od lat nie słyszane kawałki oraz emocje im towarzyszące. Zaowocował też studyjnymi nagraniami, które ukazują się na płycie "9096". Niewątpliwie to niezwykła okazja by usłyszeć pamiętne hity tak nowocześnie brzmiące (studio Electric Eye!), a poza tym najprawdopodobniej to nie ostatnie słowo tej ekipy i wkrótce zobaczymy ją też na kolejnych koncertach…; Na płycie „90-96”, weterani, wspomagani przez dwu młodszych członków Schizmy - Schizmaćka (jednocześnie producenta albumu) i Pestkę, nagrali na nowo utwory z pierwszych wydawnictw zespołu (oprócz wymienionych są też numery z „Miejskich depresji” i „Pod Naciskiem”). Muzyka początku i połowy lat 90-tych, zabrzmiała w 2009 roku soczyście i świeżo, choć wiadomo, że walor pewnej nostalgii jest w takim przypadku nie do uniknięcia i nie do zlekceważenia.
Skład:
Salem - voc, Monter - dr, Wookee - bas/voc, Bobas - git/voc, SchizMaciek - git/voc, Pestka - voc
site: [link widoczny dla zalogowanych]

THE CUFFS

powstał w styczniu 2005 roku jako nowy rock’n’rollowy projekt zaprzyjaźnionych muzyków rodem z Warmii, Kujaw i Mazowsza. Członkowie założyciele mieli za sobą różnorodne doświadczenia muzyczne zdobyte w czołowych kapelach polskich scen punk, hc i psycho-rockabilly takich jak Skarpeta, Robotix, Schizma, In Spite Of czy 666 Aniołów.
Pierwsze próby przeprowadzane w zasypanym typowo white-trashowym śniegiem pięknym mieście Morąg zaowocowały nagraniem materiału demo zatytułowanego „Sun City Rockers”, który dość szybko przyniósł duże zainteresowanie muzyką zespołu jak również umowę na wydanie pierwszej płyty z niezależna wytwórnia Jimmy Jazz Records.
W sierpniu 2005 The Cuffs rozpoczęli nagrywanie swego debiutanckiego albumu w olsztyńskim „STUDIO X” , a realizacją i masteringiem zajął się Szymon Czech. Kilka dni ciężkiej pracy i równie ciężkiej zabawy przyniosło zestaw 14 wybuchowych rockandrollowych numerów. Takiego połączenia rockandrollowej pasji i punkrockowej agresji, podrasowanych pełnym werwy wykonawstwem, ognistym brzmieniem i znakomitą angielszczyzną (a właściwie amerykanizną) wokalisty, jeszcze nie słyszano w Polsce. Muzyka klimatem nawiązująca do takich klasyków jak MOTORHEAD, RAMONES, MISFITS czy SOCIAL DISTORTION, przeznaczona dla tych, ktorych serca biją szybciej kiedy słyszą TURBONEGRO, ZEKE, THE BONES, TURBO A.C.’S...jak na polskie swojskie warunki absolutna nowość! Płyta zatytułowana "Rock On" została wydana na początku 2006 roku, a takie kawałki jak znane już z demo "Sun City Rockers" i "Radioactive Whisky" oraz "Punx Undead", "Who's Next", "Lord of Dark Rhythm" czy "Used to Own" (w polskiej wersji lepiej znany jako "Środkowy") stały się obowiązkowymi punktami programu koncertowego "Kajdanek". Na płycie znalazły się również dwa covery: "Bullet", w oryginale The Misfits, oraz "Bomber" Motorhead w polskiej wersji językowej jako ukryty bonus.
Po wydaniu płyty zespół oddał się temu co każdy prawdziwy rockandrollowiec lubi najbardziej, czyli...ostremu koncertowaniu w całym kraju i nie tylko. Do najważniejszych koncertów w okresie 2006-2007 należały występy na Mentor Skateboarding Session w Toruniu (dwukrotnie), Muszla Fest w Bydgoszczy, MORROCK FEST w Morągu (nagroda publiczności), 10-lecie zespołu KUŚKA BROTHERS w olsztynskim Amfiteatrze, SPINACZ FESTIWAL w Kolbuszowej, V8 FEST w warszawskim CDQ (m.in. z 2nd District z Berlina), OPEN AIR FEST 2007 w Złotowie, BDG PUNK FEST w bydgoskiej Estradzie oraz koncert w berlińskim Pirate Cove. Fragmenty koncertów ze Złotowa i Bydgoszczy złożyły się na program pokazywany w ramach cyklu Poza Kontrolą w TVP Kultura.
Wzbogaceni o doświadczenia koncertowe pod koniec 2007 The Cuffs byli gotowi na nagranie drugiej płyty. Sesja miała miejsce w morąskich kazamatach i schronach z czasów 2 wojny światowej pod czujnym okiem młodego, zdolnego realizatora Michała "Miotły" Grabowskiego. Owoc tych wysiłków, płyta pt. "Songs of Demolition" ujrzała światło dzienne na początku roku 2008 nakładem nowej niezależnej wytwórni Burning Chords Records. W porównaniu z pierwszą płytą jest to materiał zdecydowanie bardziej osadzony w konkretnej stylistyce punk'n'rollowej, a do najciekawszych kawałków należą "Second Coming", "White Trash Sweet", "IYCR" oraz "Hellbound, Baby". Tradycyjnie nie zabrakło coveru, tym razem padło na "I Got Stripes" Johnny'ego Casha, w mocno rockabillowej wersji wzmocnionej gościnnym kontrabasem Plebana z The Kolt. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno wśród publiczności jak i krytyków, w których wyjątkowo zgodnej opinii The Cuffs dopracowali się na niej swego własnego, rozpoznawalnego brzmienia.
Rok 2008 to również szereg udanych kncertów, m.in. w ramach festiwalu GLOBALTICA w Gdyni (u boku nowojorskiego Turbo A.C.'s) czy też łódzkiego HARDFESTU (m.in. razem z Discipline z Holandii).
Początek 2009 r. to dla The Cuffs przede wszystkim zmiana w składzie: w miejsce Johnny'ego Solo, który grał w kapeli niemal od początku i uczestniczył w nagraniu obu płyt, pojawił się Kobzy King (znany z takich zespołów jak Borsux Bros czy Triquetra).
W lipcu 2009 ukazuje się EPKA THE CUFFS „CONSPIRACY” z 4 nowymi numerami, którą można całkowicie legalnie i za darmo ściągnąc z [link widoczny dla zalogowanych]
The Cuffs właśnie przygotowuje materiał na kolejną płytę oraz czeka na jesienną premierę projektu "Tribute to DANZIG".
THE CUFFS obecnie tworzą:
MAX ROCKATANSKY - wokal, PONCHO BADGER – gitara, KOBZY KING - gitara, HUBBY AINSZTAIN - bas, ARCHIE WALKER - bębny
site: [link widoczny dla zalogowanych]

w konkursie:
APPLEMINT

Zespół powstał w roku 2007 w Morągu. Ma za sobą liczne koncerty m.in. z zespołami: KRYZYS, THE KOLT, THE CUFFS. W roku 2009 zespół zagrał na małej scenie festiwalu EKO UNION OF ROCK w Węgorzewie.
[link widoczny dla zalogowanych]

BROKEN BETTY

Broken Betty założyliśmy (Jan „Dziablas” i Piotr „Pacior”) pod koniec 2006 roku w Gdyni. Obecny skład ustabilizował się wiosną 2008 roku , gdy za perkusją usiadł pochodzący ze Szczytna Sebastian. Lubimy określać naszą muzykę mianem „desert rocka” , jednak
co bardziej dociekliwi słuchacze zauważą wpływ stonera, metalu, grunge i ogólnie szeroko pojętego „amerykańskiego” grania. Do swoich najważniejszych sukcesów zaliczamy: pierwsze miejsce w ogólnopolskim festivalu Rockowania 2008 w Mławie, dojście do finału ogólnopolskiego przeglądu Go Rock w Stalowej woli, a także debiut radiowy na antenie Trójki, w audycjach Wojciecha Ossowskiego i Piotra Kaczkowskiego. W maju światło dnia ujrzała nasza pierwsza profesjonalnie zarejestrowana i wydana własnymi siłami EP-ka. Plany na przyszłość: koncert, koncert, koncert!!!
[link widoczny dla zalogowanych]

HIDDEN SCARS

HIDDEN SCARS powstało w 2008 roku. Choć początki sięgają parę lat wcześniej to musiało minąć trochę czasu zanim ustabilizował się obecny skład i powstały pierwsze utwory. W roku 2006 z inicjatywy Marcina Barny, który do dziś jest mózgiem zespołu, powstało 'P.E.N.T.O. 5' - projekt ten to grupka kumpli z jednej klasy gimnazjum, którzy coverowali osławione kapele sceny Metal/Hardcore rozwijając swoje umiejętności. Jako 'P5' udało się zagrać parę koncertów w rodzimych Bartoszycach i powstały też pierwsze utwory. Zespół przeszedł ogromną zmianę w 2007 roku, kiedy to ze starego składu zostało tylko dwóch muzyków (Marcin i Banan). Mimo wszystko chłopaki nie poddali się. Po niedługich poszukiwaniach do zespołu dołączyli Hary, Bartez i Kudłaty. Zespół zaczął rozwijać się jak nigdy wcześniej. Po paru miesiącach wspólnego grania w nowym składzie zagraliśmy pierwszy koncert, a zaraz po nim dwa kolejne (wszystkie w Bartoszycach). Chęci do grania i kawałków wciąż przybywało, więc należało nieco poważniej podejść do sprawy, a pierwszym krokiem w tym kierunku była zmiana nazwy, która kojarzyła się ze starym składem i grą głównie coverów. Kolejnym ważnym krokiem, było nagranie dema oraz utworzenie profilu na myspace, które jest w dzisiejszych czasach świetną promocją dla kapel na całym świecie. W czerwcu 2008 r. zespół zagrał swój pierwszy koncert jako HS (również pierwszy poza Bartoszycami) w Olsztynie. Jak dotąd mamy na swoim koncie około 20 koncertów głównie na terenie Warmii i Mazur. Zespół zyskał rzesze przyjaciół z Bartoszyc, którzy wspierają nas licznie na koncertach (również poza Bartoszycami). Wiedząc jak ciężko jest zaistnieć na polskiej scenie Metal/Hardcore staramy się grać jak najczęściej, próbujemy też w miarę możliwości pokazywać się na różnych imprezach, przeglądach czy festiwalach. Jeśli chodzi o naszą twórczość to na pewno nietrudno usłyszeć w naszej muzyce inspiracje zespołami reprezentującymi scenę Metalcore/Hardcore. Połączenie melodii i brutalnego uderzenia to od samego początku powstania zespołu nasz główny cel, choć styl cały czas kształtuje się, a muzyka czerpie coraz to więcej nowych inspiracji. Na wakacje 2009 roku planujemy zabrać się za tworzenie nowego materiału na kolejne demo, a w między czasie zagrać jak najwięcej koncertów.
[link widoczny dla zalogowanych]

INFERNALIA

Początki zespołu Infernalia sięgają 2005 roku, a skrystalizowanie składu to przełom 2007/2008 roku. W tym okresie przez zespół przewinęło się kilku ciekawych muzyków, by ostatecznie w lutym 2008 roku tworzyli go ludzie intensywnie pasjonujący się muzyką. Muzyka Infernalia to mieszanka hardcore i metalu. Kombinacja ta przekłada się na podkreślone teksty żywiołowym wokalem oraz motoryczną sekcje gitar i bębnów. Zespół do tej pory zagrał sporą ilość koncertów w Polsce m.in. z Frontside, Toxic Bonkers, Rootwater, Horrorscope, Chainsaw, Chain Reaction, SOIMA, Carrion, Pampeluna, Butelka, Deathcaller, Destroyer, Escape From, Positive For Progres, Furia i innymi. Latem 2008 roku zespół zawitał do studia, by zarejestrować swoje debiutanckie demo „Soldier”. W grudniu 2008 dwa utwory „Soldier” i „Acceptation” trafiły na składankę „BLOOD HARDCORE DIY”, wydaną przez niezależną scenę hardcore, gdzie dzierżą zasłużone miejsce wśród tak znakomitych zespołów jak: Bedlam, Blasfenia, Lostbone, Halucynogen. W październiku 2008 r. muzyka zespołu została wykorzystana w filmie dokumentalnym "SZKLANA PUŁAPKA" w reż. Pawła Ferdka. W dniu 05. 03.2009 film otrzymał nominację do 39 Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere w Finlandii gdzie otrzymał wyróżnienie.W 2009 roku zespół został zakwalifikowany do udziału w przeglądach: XI Hiper Festiwal Zgrzyty w Białymstoku, Rock May Festiwal Skierniewicach, XI FAMA Rock Iława, XVIII KATAR w Toruniu - Muzyka Mocnych Brzmień. Otrzymał wyróżnienia i nagrody m.in. występ na Festiwalu Metal w Gotyku w Toruniu. Zespół wygrał finał eliminacji organizowany przez Fabrykę Zespołów i WOŚP, otrzymując zaproszenie występu na Dużej Scenie Przystanku Woodstock w dniu 02.08.2009. Do eliminacji zgłosiło się ponad 500 zespołów z całej Polski. Utwór „Acceptation” został zamieszczony na składance wydanej przez WOŚP p.t.” Przed Woodstockiem 2009”.
[link widoczny dla zalogowanych]

ROZES

Zespół powstał w roku 2007 jako reaktywacja brodnickiej legendarnej brodnickiej kapeli „Róże dla Kasandry” Na koncie zespół ma wiele koncertów. Na żywo zespół brzmi profesjonalnie i przestrzennie.
[link widoczny dla zalogowanych]

THE T.H.E

Zespół powstał 20.10.07 r. z inicjatywy Pawła i Jaśka. Do współpracy zaprosili Dawida i Dominika – pierwszego perkusistę. W sierpniu 2008 kończy się współpraca z Dominikiem, do kapeli dołącza najpierw Piotrek, a po kilku dniach Bartek. We wrześniu 2008 zespół nagrywa pierwsze utwory. 3.10.08 gra pierwszy koncert w Młyńskim Kole. Przez 2 lata istnienia odbyło się ponad 20 koncertów z udziałem kapeli. 8.03.09 zespół wygrywa w konkursie PROROCK w Olsztynku co zostaje nagrodzone m.in. pojawieniem się na łamach Top Guitar.
[link widoczny dla zalogowanych]

Jeśli mowa o konkursie to i nagród nie może zabraknąć w tym roku są to:
Nagroda Główna ufundowana przez Burmistrza Miasta Ostróda - 1500 zł
Nagroda Publiczności – wykonanie profesjonalnej strony www - ufundowana przez Agencje Interaktywną Grafland
oraz Nagroda Dodatkowa – case na przewody … - ufundowana przez firmę Mozart Case .

Program przeglądu:
17.30 - otwarcie wrót klubu
18.00 - rozpoczęcie przeglądu
18.10 - 18.50 - występ 1 zespołu konkursowego
18.50 - 19.30 - występ 2 zespołu konkursowego
19.30 - 20.10 - występ 3 zespołu konkursowego
20.10 - 20.50 - występ 4 zespołu konkursowego
20.50 - 21.30 - występ 5 zespołu konkursowego
21.30 - 22.10 - występ 6 zespołu konkursowego
22.10 - 23.00 - przerwa techniczna,
ogłoszenie wyników głosowania jury i publiczności oraz wręczenie nagród
23.00 - 00.30 - koncert zespołu THE CUFFS
00.30 - 02.00 - koncert zespołu SCHIZMA'90
02.00 - (około) - zakończenie Fest-u
* organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wystąpienia niewielkich zmian w programie imprezy

Rozpoczynamy o 18.00 bilety do nabycia przed imprezą w klubie w cenie 15 zł
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Zapraszamy !!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez groh dnia Pią 9:46, 06 Lis 2009, w całości zmieniany 1 raz
Post Pon 20:13, 06 Lip 2009
 Zobacz profil autora
Hubby
ModeratorDołączył: 19 Paź 2005
Posty: 862
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Mohrungen

   

jak tam, wybiera sie ktoś ??

Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 9:44, 23 Lis 2009
 Zobacz profil autora
Bambo
PiwoDołączył: 02 Paź 2006
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Morąg

   

Ja bym uderzył, ale brak transportu Hrm

Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 16:30, 23 Lis 2009
 Zobacz profil autora
Hubby
ModeratorDołączył: 19 Paź 2005
Posty: 862
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Mohrungen

   

no i APPLEMINT zdobyli nagrode Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Post Nie 12:58, 29 Lis 2009
 Zobacz profil autora
koniu
Wino do 10 zetaDołączył: 14 Maj 2006
Posty: 842
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Morąg/Wilnowo

   

Uoooo GZ. A ktora?

Post został pochwalony 0 razy
Post Nie 16:30, 29 Lis 2009
 Zobacz profil autora
Yeppas
PiwoDołączył: 28 Paź 2007
Posty: 50
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5

   

Jak to którą-skrzynię metalowo,drzewianą Laughing

Post został pochwalony 0 razy
Post Pon 11:26, 30 Lis 2009
 Zobacz profil autora

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum Jump:
Skocz do:  

Wszystkie czasy w strefie CET (Europa).
Obecny czas to Wto 22:47, 27 Paź 2020
  Wyświetl posty z ostatnich:      


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB: © 2001, 2002 phpBB Group
Template created by The Fathom
Based on template of Nick Mahon
Regulamin